Ranar Singa
RANAR SINGA
Restoran Senso

Ranar Singa
Olen 22-aastane, kokanduse vastu hakkasin huvi tundma aga juba umbes 10-aastaselt. Alustasin pastamaailma avastamisest ja nii köögivõludele alistusingi. Mulle pakuvad põnevust uued ning võõrapärased maitsed ja kooslused, seepärast hindan Mehhiko ja Prantsuse kööki. Eestlasele kohaselt eelistan kohalikku kööki just jõulude ajal. See on tingitud eelkõige sellest, et meeles on vanaema tehtud köömnetega hapukapsas ja suurepärane sinepimarinaadis seapraad, mis viisid suisa keele alla.

Senso
Senso peakokk Andres Rahula on julgete ja omapäraste ideedega kokk. Peakoka soovitatud toidud vahetuvad Senso menüüs iga kuu. Õigemini on väike omaette menüü restorani põhimenüü kõrval. Selleks, et saada aru, kui hea restoran on Senso, piisabki külastusest kord kuus ja peakoka soovituste äraproovimisest. Kuigi oled alati samas restoranis, jääb mulje, et kõik on iga kord täiesti uut moodi.
www.restoransenso.ee

23.12
Tšillitrühvlid

neljale

350 g tumedat šokolaadi
100 g toasooja võid
50 g mett
2 või 3 tšillit (oleneb suurusest)

Lõika või kuubikuteks. Puhasta tšilli ja lõika neljaks tükiks. Kuumuta tšilli ja mesi keemiseni ja hakka vähehaaval lisama šokolaadi. Kui šokolaad on sulanud, lisa toasoe või. Eemalda tšilli ja vala šokolaad vormi (maksimaalselt 1 cm paksusena), lase jahtuda ning pane mõneks ajaks sügavkülma. Murra või lõika trühvlist suupärased tükid.

Tuile

1 apelsini riivitud koor ja 3,5 sl värkselt pressitud mahla
25 g suhkrut
10 g jahu
60 g sulatatud võid

Sega kausis sulatatud või, suhkur, jahu, apelsinikoor ja mahl. Mass peab olema pigem vedelam, kuid mitte vesine. Kuumuta ahi 180 kraadini, vooli massist pisikesed kuulid ja aseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Küpseta kuulid kuldseks (umbes 6–8 minutit). Pane tuile kuumana vormi ja lase jahtuda. Sobib serveerida näiteks astelpajujäätisega!