Johannes Hõimoja
JOHANNES HÕIMOJA
Restoran Bordoo

Johannes Hõimoja
Olen 21-aastane ja töötan restoranis Bordoo. Ei saa öelda, et oleksin õppinud kokanuga käsitlema enne kui jalgrattaga sõitma, tõsisemalt olen kokandusega tegelenud alles aasta. Huvi tekkis, kui nägin professionaalset meeskonda töötamas – kiirus, tehnika, maitsete ja toidu välimuse ülim viimistletus, külm närv. Mulle meeldiks teha toitu, mis tekitaks lisaks täiskõhutundele ka muid emotsioone, kuid kokandus on sport, kunst ja teadus üheskoos, mida aastaga juba selgeks ei saa.

Bordoo
Bordoo soov on pakkuda oma nägemust Baltimaade ning eriti Eesti köögi gurmeepoolelt. Restoran tegeleb pidevalt kodumaiste ja naabermaade põnevamate retseptide otsimisega ning väljapaistvate kulinaariasaavutuste esitlemisega "Bordoo võtmes", läbi elamuslikkuse. Peakokk Tõnis Siigur on kindel, et professionaalsus ja põhjalikkus viivad ükskord tähtedeni - tema unistus on Michelini tähtedeni jõudmine!
www.bordoo.ee

17.12
Apelsin

ühele

Apelsin

1 apelsin
nelki
sulatatud šokolaadi

Lõika apelsin pooleks. Eemalda viljaliha ja torka väljastpoolt sissepoole nelgid. Alumise koore sisse vala nii palju sulatatud šokolaadi, et kogu koor saaks seestpoolt šokolaadiga vooderdatud. Seejärel aseta see pool apelsinist külmkappi tahenema (parema tulemuse saamiseks võib eelnevalt šokolaadi ka tempereerida).

Apelsini-granita

200 g apelsinimahla
1 sl suhkrut

Kuumuta apelsinimahl, lisa suhkur ja sega. Vala madalasse metallvormi ja aseta sügavkülma. Kraabi jäätunud mahl kahvliga kristalliliseks.

Mandliküpsis

35 g röstitud ja purustatud mandleid
70 g suhkrut
30 g nisujahu
35 g võid
30 g apelsinimahla

Sega kõik komponendid. Vormi saadud tainast küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile umbes 4 cm diameetriga õhukesed küpsised. Küpseta 165 kraadi juures 7 minutit.

Põlev vahukomm

vahukomm

Põleta vahukomm kergelt põletiga (kui põleti puudub, võib jätta põletamata).

Serveerimiseks

likööri Cointreau

Aseta šokolaadiga vooderdatud apeslsinikoore sisse apelsini-granita, sellele väike mandliküpsis ning küpsisele kergelt põletatud vahukomm. Kata apelsini alumine pool teise poolega. Enne serveerimist tõsta apelsinikoorest “kaas“ pealt, vala vahukommile veidi Cointreau’d ning süüta põlema.