Sander Väärt
SANDER VÄÄRT
Restoran Neh

Sander Väärt
Sellist vaheldust, loovust, selliseid pingelisi olukordi ja väljakutseid nagu pakub kokaamet, pole teistel pakkuda. See pole pelgalt amet, vaid elustiil. Olen end proovile pannud mitmes välisriigis, sealhulgas ka Michelini tärnidega pärjatud restoranides Hollandis ja Saksamaal, kuid sellegipoolest olen otsustanud pühenduda täielikult koduköögile.

Mulle on südamelähedane oma olemuselt lihtne ja aus, kohalikust toorainest valmistatud toit. Jõululaualt ei puudu ei sealiha ega hapukapsad.

Restoran Neh
Teiste maade köökidega restorane on Tallinnas palju, Eesti teiste piirkondade restorane aga seni üksainus. Neh on Muhu saare Pädaste mõisa talvehooaja köök Tallinnas.
See on õdusa bistroo-olustikuga koht hea toidu nautlejale, kuhu Eesti parima kokakunsti meeskond peakokk Peeter Piheli juhtimisel on oma pottide ja pannidega tulnud külma talve veetma… Suvel on Nehi uksed suletud, sest soojal ajal ei ole Eestimaal paremat maad, kui Muhumaa.
www.neh.ee

16.12
Tumedast õllest leivasupp glögijõhvikatega

kümnele

Leivasupp

500 g tumedat leiba
200 g mustikaid
300 g tumedat õlu (võib kasutada ka koduõlu)
200 g suhkrut
150 g vett
muskaatpähklit

Pane kõik komponendid potti ja riivi juurde natukene muskaatpähklit. Kuumuta segu paksenemiseni ja vahusta.

Glögijõhvikad

200 ml glögi
100 g kuivatatud jõhvikaid

Kuumuta glögi ja kuivatatud jõhvikaid potis umbes 15–20 minutit. Eriti tugeva maitse saad, kui hoiad jõhvikaid pärast kuumutamist öö otsa külmkapis glögi sees.

Piimalumi

400 ml piima

Pane piim mõnda laiemasse anumasse ja hoia öö läbi sügavkülmas. Kui piim on külmunud, saad seda kahvliga kraapida ja lumena leivasupil serveerida.