Vadim Fomenko
VADIM FOMENKO
Restoran Ö

Vadim Fomenko
Olen 23-aastane ja töötades restoranis Ö olen teada saanud, et kohalikust toorainest saab valmistada väga häid asju. Kasutades kohalikku toorainet, on toit parema ja värskema maitsega ja tegelikult ei olegi meie oma tooraine valik nii väike kui koolis õpetati. Alustasin kokaõpinguid vanema venna eeskujul. Mulle meeldib süüa teha ja näha, et sööja naudib toitu.

Lemmikjõulutoit on hautatud hapukapsas (kui tuleb osta, siis ainult ühest kindlast kohast ja hautada tuleb ka kindlasti ise).

Ö
Juba aastaid Tallinna gurmeemaastiku tipus trooniv mugavalt eestimaine, huvitav, kaasaegne, maitsev kvaliteetrestoran. Restorani juhib kindla käega peakokk Dmitri Fomenko. Ka külalistele väljastpoolt on Ö muutunud üheks oluliseks Tallinna tuleku põhjuseks auväärse vanalinna kõrval. See restoran suudab alati üllatada, avaldavad külastajad lihtsa põhjuse, millega restoran neid järjekindlalt võlub.
www.restoran-o.ee

15.12
Peedi-kitsejuustupirukas hõõgveinikastmega

ühele

50 g lehttainast
50 g toorest peeti
0,5 potti tüümiani
40 g kitsejuustu
400 g suhkrut
2 apelsini
2 kaneelikoort
1 tähtaniis
2 nelgitera
1 vanillikaun
200 ml punast veini
4 g kirsstomateid
60 g salatisegu
maitse järgi soola
maitse järgi pipart
maitse järgi suhkrut

Pirukas

Lõika lehttainast rattad ja küpseta neid 180 kraadi juures pressi all umbes 15 minutit.

Täidis

Koori peet, lõika tükkideks ning küpseta 180 kraadi juures soola, suhkru, musta pipra ja ürtidega valmimiseni (hambatikuga katsudes peab peet olema pehme). Lisa peetidele kitsejuustutükid ning aseta täidis lehttaina peale.

Kaste

Keeda kange suhkrusiirup apelsinikoore, kaneelikoore, aniisi, nelgi ja vanillikaunaga (maitseaineid võib vastavalt maitsele muuta). Lisa vein, keeda paksuks siirupiks ning jahuta.

Roheline salat

Lisa salatisegule kirsstomatid, apelsinitükid, soola, suhkrut ja musta pipart.