01.08.2015
10:47
17.2°C
vihm Täna
17..21°C
vihm Homme
17..21°C
selgevihm Ülehomme
17..21°C
 
Lemmikud

UUDISED

 

17.07.2012 Tallinna väisavatel turistidel küsimusi jagub

Tallinna väisavatel turistidel küsimusi jagub

17.07.2012
Esimese kuue kuu jooksul on Tallinna Turismiinfokeskust külastanud üle 77 000 inimese, kellest märkimisväärse enamuse (91%) moodustasid väliskülastajad ligi 90 erinevast riigist. 

Tallinna Turismiinfokeskuse väliskülastajate esiviisikusse mahtusid külastajad Venemaalt (14 400 inimest), Soomest (12 000), Saksamaalt (8 600), Rootsist (6 400) ja Suurbritanniast (6 100). Tallinna majutusstatistika põhjal on selline ka linna väliskülastajate esiviisik. 

Alates maikuust ei ole enam turismiinfokeskust Viru keskuses. Endiselt ootab kõiki linnakülalisi Tallinna vanalinnas asuv turismiinfokeskus. Lisaks pakutakse turismikõrghooajal mobiilset infoteenust sadamas ja linnatänavatel. Et väliskülastajale info hankimine võimalikult lihtsaks teha, on turismiinfokeskuse töötajad suvekuudel ka tänavatel ja sadamas infot jagamas.

Kuue kuu jooksul on turismiinfokeskuse töötajad vastanud enam kui 83 000 turismiinfoalasele päringule. Kirjalikes päringutes, mis esitatakse enne reisile asumist, uuritakse rohkem üldiselt linna kohta, soovitakse teada, millised sündmused toimuvad ja milliseid vaatamisväärsusi vaadata. Turismiinfokeskuses kohal olles soovitakse konkreetset infot vaatamisväärsuste asukoha, lahtiolekuaja ja piletihinna ning ka ekskursioonide, toitlustuse, kaubanduse ja linnatranspordi kohta. Külastajatele on jagatud üle 35 000 linnaplaani.

Kõikidele küsimustele vastuste leidmine ei pruugi alati lihtne olla. Nii on turismiinfokeskuse töötaja käest küsitud, kus asuvad Piraatide rand (peeti silmas Pirita randa) ja puunukk Pinocchio haud (mõeldi Pirita tee obeliski), kus Eestis kõige rohkem lehmi on ja kuidas koer eesti keeles haugub. Vanalinnas asuvas turismiinfokeskuses on küsitud, kuidas pääseb vanalinna ja kas seal üldse ka restorane on ning millist metrood või muud ühistranspordivahendit peaks kasutama, et Toompeale sõita. Üle ega ümber ei saa seni filosoofilisimast küsimusest „What is the meaning of life?“.
Uudiste arhiiv
Web solution by Wiseman