18.04.2014
11:04
12.9°C
vahelduv Täna
8..15°C
vahelduv Homme
8..16°C
vahelduv Ülehomme
10..17°C
 
  MINU TALLINN

Top 10 atraktsioonid

 
12.12.2013

Soovid teada, millised on Tallinn Cardiga enim külastatud atraktsioonid? Järgnev loetelu kümnest kõige populaarsemast kohast on koostatud eelmisel aastal Tallinn Cardiga tehtud külastuste põhjal ning see näitab, millised atraktsioonid ja teenused olid kõige külastatavamad. Soovitame seda siiski kasutada vaid mõtete kogumiseks, sest Tallinnas on lisaks palju muudki huvitavat, mida vaadata ja teha.

1. Kiek in de Kök

Toompeal asuv massiivne keskaegne torn Kiek in de Kök on läbi aegade olnud Tallinnale oluline kaitseehitis. Nüüd on tornist saanud kõrgtehnoloogiline muuseum, kus tutvustatakse linna kaitserajatiste arengut ning antakse ülevaade keskaegsetest kuritegudest ja karistustest. Suupisteid ja suurepäraseid linnavaateid pakub muuseumi viimasel korrusel asuv kohvik. Kiek in de Köki muuseumist pääseb Toompea nõlva alla peidetud põnevatesse 17. sajandi käikudesse


2. Tallinn City Tour

Sõit värviliste kahekordsete bussidega muudab Tallinnaga tutvumise lihtsaks ja lõbusaks. Omal valikul saab peatustes väljuda, ümbrusega tutvuda ning hiljem tuuri jätkata. Audioekskursiooni saab valida kümne keele vahel ning sõit toimub kolmel liinil:

Punase liini (kesklinn) 10 peatuspunkti asuvad kesklinna piirkonnas, Lasnamäel, Kadriorus, Kalamajas ja sadamapiirkonnas.

Rohelisel liinil (Pirita) on 12 peatust s.h. Kadrioru park, Maarjamäe loss, Pirita kloostri varemed, Botaanikaaed, teletorn ja muud.

Sinine liin (Rocca al Mare) viib teid läbi Tallinna ajalooliste linnaosade Rocca al Maresse, kus saate külastada Eesti Vabaõhumuusemit, loomaaeda ja kaubanduskeskust. Teekond tagasi kulgeb läbi Kalamaja ning peatus on ka Lennusadama juures.

 


3. Eesti Ajaloomuuseum – Suurgildi hoone

Pärast ulatuslikku renoveerimist on taas uksed avanud uhke Suurgildi hoone (15. saj). Linna elus silmapaistvat osa etendanud hoones asuva ajaloomuuseumi püsinäitus "VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu" aitab mõista siin elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi.

Hea akustikaga keskaegses saalis on koha leidnud ka Estonia klaverivabriku uus salong-kontsertklaver ja muuseumi kontserdielu tõotab tulla vilgas. Muuseumis on saalike, kus kiirustav huviline saab ülevaate Eesti ajaloost 15 minuti jooksul. Kel aga soov tutvuda põhjalikult kogu ekspositsiooniga, peaks aega varuma 2-3 tundi.


4. Oleviste kiriku torn

 

Esmakordselt on Oleviste kirikut mainitud 1267. aastal. Kirik sai nime Norra kuninga Olaf II Haraldssoni järgi. Oleviste kirik oli arvatavasti 19. sajandi lõpuni kõige kõrgem ehitis maailmas. 124 meetri kõrgust torni peetakse siiani üheks Tallinna sümboliks. Suvehooajal on külastajail võimalik ronida mööda keerdtreppe torni vaateplatvormile linnavaadet nautima. Vaateplatvormile viib 232 trepiastet.


5. Eesti Meremuuseum

 

Endises suurtükitornis Paks Margareeta asuv muuseum tutvustab Eestit kui ajaloolist mereriiki. Neljale korrusele on välja pandud kõikvõimalikke teemakohaseid esemeid: vanaaegset sukeldumis- ja kalapüügivarustust, erinevaid merepõhjast leitud esemeid, merekaarte jne. Külastajaid lubatakse muuseumi katusele nautima vaadet merele ja vanalinnale.

6. Tallinna Teletorn

 

2012. aasta kevadel avas külastajatele uksed Tallinna Teletorn. Sellest 314 meetri kõrgusest atraktsioonist on saanud linna uus turismimagnet. Lisaks suurepärasele 170 meetri kõrguselt avanevale panoraamvaatele on külastajatel võimalus tutvuda 21. korruse interaktiivse multimeedia näitusega, kus eksponeeritakse eestlaste teadussaavutusi maailmas.7. Bastionikäigud

bastion tunnels

Tallinna muldkindlustuste arvukad salapärased käigud ehitati koos bastionidega 17.–18. sajandil. Käikude rajamisega alustati tõenäoliselt juba 1630. aastatel.


Käikude rajamise eesmärk oli muuta sõdurite, laskemoona ja muu varustuse ümberpaigutamine vaenlase eest varjatuks. Käikudel oli ka luureülesanne - neid kasutati vaenlase maa-aluse mineerimistöö jälgimiseks.


Hiljem on käigud leidnud rakendust nii õhutõrjevarjendina kui ka kunstifondi skulptuurilaona.XVIII sajandil hakati käike osaliselt kasutama laoruumidena. Muldkindlustused arvati sõjaliste objektide nimekirjast välja 1857. aastal ning pärast seda rajati Ingeri ja Rootsi bastionidele pargid.

8. Püha Vaimu kirik

14. sajandil ehitatud Püha Vaimu kirik on üks vanimaid ning uhkemaid ehitisi Tallinnas. Enne kirikusse sisenemist tasub pöörata pilk fassaadile, kus mõõdab siiani aega 17. sajandist pärit kell. Kiriku sisustuse aarete sekka kuulub Berndt Notke ainulaadne 15. sajandist pärit kappaltar ja 1597. aastal ehitatud kantsel.

 

9. Niguliste muuseum

Niguliste on 13. sajandist pärit hilisgooti sakraalarhitektuuri stiilis kirik, mis on pühitsetud kaupmeeste ja meresõitjate pühakule Nikolausele. Kaasajal tegutseb Niguliste kirik muuseum-kontserdisaalina. Eesti Kunstimuuseumi ajaloolise kirikukunsti muuseumina tegutsev Niguliste eksponeerib ning tutvustab kunstiteoseid seitsme sajandi pikkusest ajaperioodist – keskaegse ja reformatsioonijärgse kunsti paremikku Eestis. Üliväärtuslike hilis-keskaegsete altarite kõrval on Nigulistes võimalik tutvuda puunikerduskunsti, pilt- ja vappepitaafide ning rikkaliku lühtrite, hauaplaatide ja väärismetalli kollektsiooniga.

Niguliste muuseumis eksponeeritav Põhja-Euroopa ühe kuulsaima kunstniku Bernt Notke "Surmatants" on rahvusvaheliselt kõige tuntum keskajast pärinev kunstiteos Eestis. Tegemist on kogu maailmas ainukese säilinud lõuendile maalitud keskaegse surmatantsuga.

10. Lennusadam

Seaplane Harbour (short type seaplane)

Lennusadamas tutvustab Eesti Meremuuseum ajaloolist

 laevakolleksiooni, kuhu kuulub ka 1914. a-l ehitatud Euroopa suurim auru jõul liikuv jäälõhkuja "Suur Tõll". 12. mail 2012 avati Lennusadamas meretäis põnevust ligi sajandivanustes vesilennukite angaarides, kus näidatakse laevu, jahte, kahureid, miine ning kätt saab proovida erinevatel simulaatoritel.

 
Web solution by Wiseman