29.05.2015
15:15
13.0°C
vihm Täna
12..20°C
vahelduv Homme
16..21°C
selgevihm Ülehomme
13..18°C
 
  Lemmikud

Taksosõidust

 
05.06.2014

Enne taksosse sisenemist

Täpsustage taksojuhiga eelnevalt orienteeruv hind sihtkohani. Taksoveo teenuse ametlikud hinnad kehtestab vedaja. Piirhinnad puuduvad, st kõigil taksodel ei ole ühtne hinnakiri.

Tutvuge kollast värvi taksoteenuste hinnakirjaga takso parempoolse tagaukse aknal, millel peab olema märgitud:

  • sõidualustamise tasu (hinnavahemik 2-5 eurot)
  • ootetunni hind (hinnavahemik 6-20 eurot)
  • km hind (hinnavahemik 0,51-1 eurot)

NB! Mõned füüsilisest isikust taksojuhid on endale kehtestanud väga kõrged kilomeetri- (kuni 3,20 eur/km) ja ootetunni hinnad (isegi kuni 190 eur/h).

Vaadake, et takso armatuurlaua keskel on sõitjale nähtavale kohale pandud teenindajakaart (taksojuhi foto ja andmetega valge plastikkaart).

Sõitu alustades

Veenduge, et taksomeeter on sisse lülitatud ja see ka töötab sõidu kestel. Taksojuhil on keelatud suitsetada taksos või lubada suitsetada teistel isikutel.

Sõidu lõpus

Taksosõidu eest tasub sõitja taksomeetri näidu järgi eurodes. Taksojuhil on keelatud nõuda sõitjalt taksomeetri näidust kõrgemat sõidutasu. Küsige sõidu lõppedes taksojuhilt taksomeetri printerist väljatrükki.

Taksojuht on kohustatud selle taksoteenuse kasutaja nõudmisel andma. Rikkis taksomeetri ja printeri puhul on sõitjal õigus arve maksmisest keelduda. Taksojuhil on keelatud teenindada sõitjat rikkis taksomeetri või printeriga.


Kõigi pretensioonide ja ettepanekutega palume pöörduda Tallinna Transpordiameti Taksokomisjoni poole, saates need meiliaadressile tta@tallinnlv.ee või helistades telefonidel 1345 ja 6404991

 
Web solution by Wiseman